Mozaika

Masivní polotovar mozaiky bývá 8 mm silný v různých vzorech a z různých druhů dřev.Výjimku tvoří průmyslová mozaika 22 mm silná vyráběná z úzkých proužků skládaných v pásech na tupý sraz. Dříve byla průmyslová mozaika doménou průmyslových provozů, dnes se s ní setkáme i v moderních interiérech.

Mozaikové a kazetové parkety: jsou zhotovovány z lamel nebo vlysů malých rozměrů, které jsou poskládány do různých vzorů. Tabule s takto uspořádanými vzory jsou buď z rubové strany nalepeny na síťovinu, a nebo jsou po lícové straně fixovány krepovou páskou, které se po nalepení obrousí. Pro výrobu jsou používány různé druhy listnatých i jehličnatých dřev.

Zvláštním typem mozaikové podlahy je zmiňovaná průmyslová mozaika, vyráběná z úzkých proužků skládaných v pásech na tupý sraz. Dříve byl tento typ podlahy doménou průmyslových provozů, dnes se s ní setkáme i v moderních interiérech. Někdy se také můžeme setkat s označením „kantka“.

Další variantou jsou intarzované mozaikové podlahy, které nacházejí uplatnění především v exkluzivních interiérech a při rekonstrukcích historických objektů.webarchitect eBRÁNA